„Prožít pár dní mezi zimními svátky v Telči je nejlepší způsob, jak si odpočinout po předvánočním shonu,“ říká Milan Kolář, hlavní pořadatel festivalu, a dodává: „Letos jsme opět přichystali čtyři večery, na nichž zahrají kapely, které mají k Prázdninám v Telči nejblíže. Návštěvníci se tak mohou těšit na koncerty v příjemné rodinné atmosféře.“

Vánoční Telč Vánoční Žalman a spol. Silvestrovský hokej

Již na první večer ve čtvrtek 27. prosince očekávají pořadatelé vyprodaný sál, protože festival otevře populární kapela Nezmaři. Podobně to bude i s koncertem folkového barda Žalmana, který zahraje 29. prosince. Divočejší koncert pak proběhne v pátek 28., kdy po progresivním folku v podání Epy De Mye zahájí večírek folkrockový Jarret.

 

Vrcholem festivalu bude poslední koncert v neděli 30. prosince. S bluegrassovými Malina brothers totiž vystoupí výjimečná česká zpěvačka se španělskými kořeny Kateřina García, která aktuálně žije v Irsku a v České republice tak vystupuje pouze při zvláštních příležitostech.

 

Na Silvestra ve 13:00 se pak v Telči již tradičně odehrává ostře sledovaný sportovní souboj. V hokeji se zde totiž pravidelně utkávají pořadatelé Prázdnin v Telči s výběrem Divadla Sklep. „Všechny fanoušky festivalu srdečně zveme, aby našemu týmu Prázdninových medvědů, přišli fandit. Kdo by měl velký zájem, určitě pro něj najdeme i místo v sestavě,“ uzavírá Milan Kolář. Předprodej vstupenek na Prázdniny v Telči běží na webu festivalu www.prazdninyvtelci.cz/program.

Kontakt: Vojtěch Kolář - Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - Tel.: 777 206 496