VladivojnaKieslowskiI když mají Prázdniny v Telči neuvěřitelných sedmnáct dní, bohužel se do našeho programu nevejde vše, co bychom do něj nacpat chtěli. Každý rok z toho máme velkou hlavu a často ani nemáme čas odpovědět všem skvělým muzikantům, kteří nám napsali. Velice se za to omlouváme a doufáme, že na nás kvůli tomu nezanevřou. Příští rok bychom je totiž třeba rádi pozvali!

Děkujeme za nabídky, a kdybyste si chtěli přijet zahrát jen tak do podloubí, rádi vás u nás pohostíme! To je ale nabídka, co, pane Střihavko?

7´Znamení, Adéla VÁCLAVOVÁ, AGOZAO, AGU, Aleš PETRŽELA, Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet, APPLE, ATMASFERA, Bára ZMEKOVÁ, Blanka ŠRŮMOVÁ, BLUELAND, BRAN, Brtnický DOSTAVNÍK, Cigánski Diabli – Gypsy Devils, CLOUD NINE, COP, Dan VERTIGO, DRC, DUO MARRAM, EIRIK, Eva HENYCHOVÁ, FAJNBEAT, FANFARE CIOCĂRLIA, FAUX PASE FONET, FRAGILE & SOŇA NORISOVÁ, FUNNY FELLOWS, Gerald CLARK, GINEVRA, GIPSY.cz, G-runs 'n Roses, HAYELALA, Honza JAREŠ,

Bára zmekováMichalJABLKOŇ, Jana KOZUBKOVÁ, Jana KRATOCHVÍLOVÁ, JANANAS, Jannis MORAS a Banda, Jarda SVOBODA, Jindra ČERNOHORSKÝ, Jiří SCHMITZER, Jitka MALCZYK a Vojtěch JINDRA, JonZ, Juraj HNILICA, Kamil STŘIHAVKA, Kateřina Marie TICHÁ, KIESLOWSKI, KOFE@VLNA, KUMBALU, LADY PRAGA, LAKUNA, LENA YELLOW, Lenka NOVÁ, Lenka SLABÁ se skupinou, LÍSTEK, LUA, Luboš ANDRŠT a ENERGIT, Luboš POSPÍŠIL,

Lucie REDLOVÁ, LuPe, MALINA BROTHERS, MANDALA, Marek DUSIL Blend, Martin VEJVODA & Martin NEJEDLÝ, Meckie Messer Klezmer Band, Michal HORÁK, Michal KINDL, Michal PAVLÍČEK, Mike Fojtík se svou kapelou, Mirek PALEČEK, MONOGRAM, MoveBreakers, MoveBreakers, Můjčass, NABARU, NADORAZ, NINA ROSA, NOCA,
OBOROH, OKÝBACHI, Oline Nejezchleba & KyBaBu, OMNION, ONTARIO, Pavel HOŘEJŠ, Pavel PETRAN & kapela, PĚTNÍK, Petr BENDE, Petr KALANDRA Memory Band, JardaPetra BÖRNEROVÁ, Phil Shoenfelt & Southern Cross, PCHÁÁÁ, PLYŠ, POHŘEBNÍ KAPELA, POUTA, POUTNÍCI, Professional de Formation,

PŘÍSTAV, René MATLÁŠEK, René MATLÁŠEK, René SOUČEK, RíRa, ROMANIKA - slovenský ethno šanson, Sabina UXOVÁ, SASABAND, SESTRY HAVELKOVY, SPOLEKTIV, Stano GRANEC, STRÁNÍCI, Tabásek & Partyja, TARA FUKI, TEMPUS, Tereza JAKOBOVÁ, TERNE CHAVE, The BUTCHERS, Thom ARTWAY, Tibor ŽIDA, TLUPA TLAP, Tomáš SÝKORA, TŘEBOŇŠTÍ PIŠTCI, Veronika SLUKA, VESELÁ BÍDA, VLADIVOJNA la CHIA, Vlasta HORVÁT, VoKoBERE, Western Valley Hotclub, Zlatka BARTOŠKOVÁ, Zvíře jménem podzim, ŽIVÉ KVETY.

Pokud Vám na letošním programu někdo chybí, nebo byste nám chtěli někoho doporučit, rádi se to dozvíme. Pište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Dylan resizeBowieLetošní hudební festival Prázdniny v Telči přichází s novou sekcí. A to je sekce filmová. Návštěvníci dostanou jedinečnou možnost vidět filmy s hudební tematikou, které buď vůbec nebyly v české distribuci nebo běžely jenom krátce, a i přes to se z nich pak staly doslova kultovní snímky. 

V rámci promítání hudebních filmů a dokumentů se diváci mohou těšit na nový snímek BBC o posledních pěti letech života Davida Bowieho ve filmu David Bowie: The last Five Years. O tom, jak je těžké se prosadit jako folkový zpěvák, je pak hraný film bratří Coenů V nitru Llewyna Davise. V seznamu filmů nám nesmělo chybět Pátrání po Sugar Manovi, které provází skvělé písně hledaného Sixta Rodrigueze. Škoda, že právě nemá tour po Evropě, jinak bychom ho určitě pozvali naživo. V dalších filmech se budete moci seznámit s životem a tvorbou Boba Dylana, legendárními Joy Division a klubovou scénou v Manchesteru, nebo s osudy kapely The Smiths.

Hudební filmy se budou promítat vždy v pátek, sobotu a neděli od půl šesté v aule Masarykovy univerzity (bývalém festivalovém klubu Sklep). Vstupné je symbolických 50 korun. Víkendové projekce navíc doplní během všedních dní filmy z festivalu Jeden svět, na které je vstupné dobrovolné! Těšíme se na Vás!

Ve stínu a chládku té největší vrby v zámeckém parku se tak jako každý rok budou každý den od 15:00 konat pohádková divadelní představení, na která mají všichni návštěvníci festivalu vstup zdarma. Přestože jde většinou o pohádky, nudit se nebudou ani dospělí, zvlášť když hrají takoví komedianti, jako jsou Víťa Marčík, Pavel Šmíd nebo Marek Vojtěch.

Letos se malí festivaloví návštěvníci mohou těšit na pohádky z divadel Harmonika, Svatopluk, Koník, Cylindr, Já to jsem či od Pruhovaných panenek. Už dnes je ale stoprocentně jisté, že největší zájem bude o pohádky Šípková Růženka, Bajaja a Tři Zlaté vlasy Děda Vševěda v režii Víti Marčíka, který do děje a dobré nálady umí vtáhnout opravdu celou rodinu.

Celý program pohádek najdete zde.