Pořadatelé 2021

Ahoj kamarádky a kamarádi!

Pozor! V Telči byl spatřen prapodivný tvor. Vidět je hlavně v noci a nad ránem. Přes den zpravidla spí. Hromadně, v norách, v parku, nebo jen tak na rybníku. Namol, teda na molu. Ale když už se probudí, to je potom frmol, to lítají lavičky, koberce, kytary, štendry, bedny, kytky pro muzikanty, zkrátka, je to divočina. Je to kočka, nebo pes? Je to snad? 
Telčupakábra!

Nene, je to pořadatel Prázdnin v Telči! Nejhodnější, nejvěrnější, nejochotnější, nejšikovnější
a nejvysmátější živočišný druh na světě!

Budeme moc rádi, když si zase uděláte čas a přijedete za námi strávit kousek letošního léta. A hlavně budeme rádi, když nám jakýmkoliv způsobem pomůžete uspořádat ten nejkrásnější festival na světě! Tak jako každý rok bude potřeba nosit lavičky, radit návštěvníkům, starat se o muzikanty, tahat bedny, pít piva, hlídat střízlivost techniků, stavět podia, nerozbíjet muzikantům nástroje, psát, tvořit, lepit, fotit, koupat se v lomu, péct, krájet, sekat a vařit na ohni a někdy i zpívat a hrát až do rána!

Všechno je zase jako vždycky, ale taky zase trochu jinak než naposledy. Hlavní ústředí festivalu je opět v Domě dětí na náměstí, který se nám už docela podařilo zabydlet a neohodit novou omítku gulášem, takže nám ho letos půjčí zase. Zámek ve čtvrtek oficiálně otevírá po rekonstrukci, takže nás tam pustí až v pátek ráno. Pozor! Ostrý policajt na vjezdu na náměstí nadále hlídá, takže autem na náměstí jezděte jen v nejnutnějších případech a s dobrou omluvenkou, podepsanou.

Co spaní? Na Panském dvoře máme jako vždy otevřenou náruč a primárně spíme tam, v kině. Ti, co nezlobí, mohou spát na domečku, kde asi budeme první noc spát všichni, protože na Pandě je do pátku tábor. V druhé půlce festivalu se jako vždy musíme na jeden den přestěhovat z Pandy, ale naštěstí na tu dobu máme domluvenou Orlovnu. Pokud dají nebesa a povede se nám poskládat kuchyňský team, tak tam opět bude fungovat festivalová kuchyně a jídelna.

Potkáme se ve čtvrtek 27. července v 19:00 na pódiu na náměstí, ale pokud můžete přijet dřív, budeme rádi. V Telči určitě budeme už od středy po obědě a na nějaké to stěhování, zabydlování a stavění se nám vždycky hodí pomoc. Dejte nám prosím v odpovědi vědět, jestli přijedete a kdo byste třeba mohl přijet i takhle s předstihem. (Hlavně proto, abychom měli přichystáno dost pivenek a vymysleli, kam zajít na poslední pohodovou večeři.)

A to je vše, víc si toho řekneme až na místě.
Těšíme se a děkujeme, že vás máme!
Na viděnou v Telči

Ahoj M.